Největší zvon je zasvěcený Panně Marii a váží 1450 kilogramů. „Kostel na Karlově je po staletí mariánským poutním místem, Panna Maria chrání toto místo, a podle starých záznamů zde v jejím jménu bylo vykonáno mnoho zázraků," řekl přihlížejícím lidem jeden z přítomných kněží. Prostřední zvon vážící 800 kilogramů je zasvěcen Karlu Velikému a nejmenší, který patří Albertu Velikému, je oproti prostřednímu poloviční.

Poté, co Duka před karlovským kostelem zvony požehnal, se zhruba stovka přihlížejících společně pomodlila a zazpívala litanii. Lidé se následně odebrali do kostela na bohoslužbu.

Zvon doprovázeli i četníci 

Zvony byly do karlovského kostela převezeny už v červenci. Po cestě je doprovázeli poutníci, ale i členové spolku Četnická pátrací stanice Praha. Jejich přítomnost podle představitelů kostela odkazovala na propojení kostela s duchovním životem Policie ČR, která má v těsné blízkosti chrámu muzeum.

V roce 1942 zabavily poslední tři velké zvony kostela německé říšské úřady. Ponechaly mu pouze malý zvon z 19. století. Kostel nechal vystavět Karel IV. Je umístěn na okraji nuselského údolí.

Čtěte také: Vznik Československa se na Benešovsku téměř neslaví, zvony míru ale zazní