Zastávka vznikla v důsledku prodloužení autobusové linky MHD 101, kterou navrhla radnice třetí městské části. „Dá se očekávat, že při jejím ohlášení se cestující pousmějí a vzpomenou si na postavu knihkupce Dalibora Vrány, který v těchto místech bydlel a který vlastnil něco mezi autem a motocyklem, kdysi slavný Velorex, a proto mu sousedé přezdívali Prdlavka,“ řekl tehdy ve své řeči scénárista filmu Zdeněk Svěrák.

Josef Abrhám.
Zemřel Josef Abrhám. Oblíbenému českému herci bylo 82 let

„Veřejně prohlašuji, že souhlasím, aby tato zastávka nesla jméno U Prdlavky,“ prohlásil Svěrák. Vyjádřil naději, že si cestující při průjezdu touto zastávkou na film vzpomenou a pousmějí se. „Když se sečtou pousmání tisíců Pražanů, tak už se mi to jeví jako pořádná dávka dobré nálady,“ dodal oblíbený scénárista.

Svěrák se nakonec dohodl s dopravním podnikem na tom, že v autobusu ohlásí tuto stanici v Slavíkově ulici právě jeho hlas.

Role humorné i vážné 

Dříve jezdila linka 101 mezi zastávkami Zentiva – Skalka – Tolstého. Ze stanice Tolstého (Slovinská) byla od prosince prodloužena přes Vinohradskou vodárnu a náměstí Jiřího z Poděbrad do oblasti náměstí Winstona Churchilla a ke stadionu FK Viktoria Žižkov. Zde cestující mohou přestoupit na tramvaj.

Josef Abrhám hrál v Havlově filmu Odcházení hlavní roli kancléře Riegra. V rozhovoru pro Deník v roce 2011 uvedl, že to byla osudová nabídka.
Havel chtěl ďábelské věci, vyprávěl v rozhovoru Josef Abrhám

Josef Abrhám zemřel v pondělí vpodvečer ve věku 82 let. Informaci deníku Blesk potvrdil ČTK jeho syn Josef Abrhám mladší. Herce proslavily role fešáků, svůdníků, lékařů nebo falešných vrchních, role humorné i vážné. Nejvíc ze všeho se zapsal divákům do paměti jako záletný doktor Blažej ze seriálu Nemocnice na kraji města nebo jako podvodník ve filmu Vrchní, prchni! Loni v červnu zemřela jeho manželka, herečka Libuše Šafránková.