Požádala jsem dopisem pana radního Jana Chabra, do jehož kompetence tato záležitost spadá, aby hlavní město ještě letos objekt odstranilo anebo alespoň zahájilo jeho likvidaci,“ uvedla na webu Prahy 4 Lucie Michková (ODS), předsedkyně výboru pro bezpečnost.

„Hrozí totiž, že pokud provozovatele nelegální ubytovny magistrát z budovy vykáže, ta zůstane prázdná a stáhnou se do ní bezdomovci a drogově závislí,“ bojí se.

Stavební odbor Prahy 4 již před časem nařídil metropoli, aby problémový objekt, který již téměř devět let přesluhuje, odstranila do května 2021. 

Vznikne nový školní areál

Vedení městské části tedy nyní žádá o urychlení. „Objekt těsně sousedí s Mateřskou školou Přímětická, která už v minulosti měla s nájemníky nejen této nelegální ubytovny problémy. Došlo zde i k několika nepříjemným incidentům,“ upozornila Michková.

Obyvatelé z této lokality si v minulosti vytrpěli dost nepříjemností a obtěžování ze strany bezdomovců a drogově závislých. Ti obývali vedlejší budovu bývalých jeslí Znojemská, kterou hlavní město letos po výzvách z radnice Prahy 4 zbouralo. Nyní zde chystá výstavbu nového školního areálu.