Dětská pohotovost v Uherském Brodě byla jedinou, kterou záchranka provozovala. Fungovala vždy o víkendech a svátcích od 8 do 15 hodin.

„Dva z pediatrů teď ze systému osmi sloužících lékařů vypadli. Sloužící, velmi ochotní lékaři jsou ve vyšším seniorském věku, je jich ale málo a nikdo další je v jejich snaze nepodpořil. Přes veškeré úsilí vedení záchranky i Zlínského kraje, včetně nabídky nadstandardních finančních podmínek, se adekvátní počet lékařů nepodařilo v tuto chvíli zajistit. Z jednání vyplynulo, že oslovení pediatři dávají přednost volnému času,“ řekl ředitel Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Josef Valenta.

Podle hejtmana Zlínského kraje Radima Holiše bylo poskytování pohotovostních služeb založeno jen na ochotě lékařů.

„Žádný zákon, který by jednoznačně vymezoval práva a povinnosti lékařů při zajišťování pohotovostních služeb, neexistuje. Všem sloužícím lékařům bych chtěl za jejich práci velmi poděkovat, vážím si toho. S pediatry budeme chtít o nastalé situaci ještě jednat a najít dohodu, abychom provoz pohotovostní služby dál zachovali,“ uvedl hejtman.

Pohotovost pro dospělé zůstává v Uherském Brodě beze změn, a to ve stejném rozsahu jako loni. I tam však jednání nebyla jednoduchá, ale shoda a pochopení byly nakonec nalezeny.

Halda Heřmanice, 31. července 2019 v Ostravě.
Kauza Heřmanice: Ostrava o skládce věděla už dřív. Směrem k veřejnosti mlčí

Ordinační hodiny pohotovostních služeb pro dospělé, které Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje zajišťuje i ve Valašských Kloboukách, Bystřici pod Hostýnem a Rožnově pod Radhoštěm a zubní pohotovost pak v Uherském Hradišti, se nemění.

„V každém městě jsou ale různé. Třeba v Uherském Brodě a ve Valašských Kloboukách funguje pohotovost pro dospělé i v pracovní dny, v ostatních místech je otevřeno o víkendech a svátcích,“ upřesnila mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Gabriela Netopilová Sluštíková.

Loni, od ledna do konce listopadu Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje ošetřila v rámci lékařské pohotovostní služby 4633 pacientů, z toho 663 nemocných dětí přišlo za tuto dobu na pohotovost do Uherského Brodu.

ORDINAČNÍ HODINY

Val. Klobouky – LPS pro dospělé

Pracovní dny - 17:00 – 20:00

So, Ne, Svátky - 10:00 – 18:00

Bystřice p. H. – LPS pro dospělé

Pracovní dny - zavřeno

So, Ne, Svátky - 8:00 – 13:00

Rožnov p. R. – LPS pro dospělé

Pracovní dny - zavřeno

So, Ne, Svátky - 8:00 – 15:00

Uherský Brod – LPS pro dospělé

Pracovní dny - 17:00 – 20:00

So, Ne, Svátky - 8:00 – 20:00

Uherské Hradiště – LPS stomatologická

Pracovní dny - zavřeno

So, Ne, Svátky - 8:00 – 12:00