Potvrzuje to i místostarostka Soběslavi Vladimír Drachovský. „Prozatím se veškeré práce týkaly víceméně obvodu náměstí, zeleně, oprav chodníků a podobně. Nadcházející fáze rekonstrukce se ale nejvíce dotkne celkové podoby náměstí, a potažmo také parkování na centrální ploše a v přilehlých ulicích,“ nastínil.

Obyvatelům, a návštěvníkům města na Lužnici by ovšem vrásky na čele přibýt neměly. Úprava parkovacího systému v centrální části Soběslavi si sice vyžádá úbytek zhruba deseti parkovacích míst, ale na druhé straně jsou připravena záchytná parkoviště v docházkové vzdálenosti. S těmi se počítá u restaurace Paluba a na Dolních příkopech, k rozšíření parkovací kapacity dojde také v Bezděkově ulici.

Studie zpracovaná ve spolupráci s fakultou ČVUT zahrnuje plány na vymezení parkovacích zón, zjednosměrnění provozu, regulované stání i další body.

„Uvažujeme také o rezidenčních kartách a instalaci parkovacích hodin,“ doplnil informaci Vladimír Drachovský.

Tým připravující tuto studii chce její podobu prezentovat na nejbližším zasedání zastupitelstva. To se koná ve středu 21. března od 18 hodin v soběslavském kulturním domě.