"Jednotky jsou stále na místě, čekáme na vyjádření vyšetřovatelky. Při požáru se zranily tři osoby," uvedla odpoledne mluvčí hasičů Vendula Horáková. Podle prvních informací jsou zasažené nádrže. Zasahující hasiči hlásí, že došlo i k výbuchu.

Požár zasáhl jednu doskladňovací nádrž. "Hasiči nasadili potřebný počet proudů s pěnou na zasaženou nádrž a další nádrž plnou plynu bylo nutné ochlazovat. Jedna z nádrží ale explodovala a silný plastový plášť se rozletěl do zhruba stometrové vzdálenosti. Při explozi se zranily tři osoby, které se buď nadýchaly jedovatých zplodin hoření nebo se popálily," sdělila Horáková. Explozi ale nelze podle hasičů srovnávat se sílou exploze nádrží s ropnými produkty.

Hasiči na místě zřídili kyvadlovou dopravu vody. Pomocí termokamery vyhledávali všechna ohniska a následně je dohašovali, a to i pomocí výškové techniky. Plameny se podařilo hasičům dostat pod kontrolu v 16.23 hodin. "Hasební práce stále pokračují a nelze nyní detailně zjistit příčinu vzniku požáru ani přesnou výši škody, která ale pravděpodobně přesáhne jeden milion korun," dodala mluvčí hasičů.

Na místě zasahují hasiči z Dlouhé Loučky, Křenova, Moravské Třebové, Městečka Trnávky, Mladějova na Moravě, Jevíčka, Svitav, Starého Města a z Dětřichova u Moravské Třebové.