„Dnes máme pět nových pozitivních seniorů v domově Červenka,“ sdělila Deníku Barbora Hanánková, vedoucí protiepidemického oddělení Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje. Jedná se o klienty litovelské pobočky, kteří byli v karanténě, protože se dostali do kontaktu s pozitivními, ale první test u nich vyšel negativně.

V domově evidují epidemiologové celkem 27 nakažených klientů, sedm zaměstnanců a jednoho rodinného příslušníka. Celkem 35 osob.

Šumvald 14 dní po přívalových povodních
Zaneřáděné studny v Šumvaldu? Voda z cisteren je jedinou volbou

„Výsledky z laboratoře ještě nejsou kompletní, takže počet nemusí být konečný,“ dodala ve středu před polednem Hanáková.

Pět nově pozitivních klientů zůstává v domově pro seniory na oddělení vyčleněném pro klienty s nákazou. Do nemocnic bylo od počátku června převezeno celkem osm klientů litovelského domova. Jedna seniorka, jež měla ještě další onemocnění, v minulém týdnu v souvislosti s koronavirem zemřela.

V prostějovské nemocnici leží 10 případů

Většina seniorů byla převezena na infekční oddělení Nemocnice Prostějov, kde aktuálně leží 10 pacientů s koronavirem.

„Postupně budou pacienti propouštěni. Dva ještě dnes,“ sdělila mluvčí nemocnice Radka Miloševská.

Tito pacienti, jejichž zdravotní stav se zlepšil, budou převezeni na krajem vyčleněné oddělení v Odborném léčebném ústavu Paseka. „Jsou stále covid pozitivní,“ vysvětlila mluvčí Miloševská.

Dva pacienti s nákazou Covid-19 leží ve Fakultní nemocnici Olomouc. Zdravotní stav ženy z litovelského domova je podle lékařů vážný. Stav druhého nemocného je stabilizovaný.

Nové ohnisko na Přerovsku

V Olomouckém kraji se od víkendu objevily nové případy Covid-19 na Olomoucku a Přerovsku, kde se vyskytlo nové „ohnisko“.

Podle informací Deníku se nákaza nejprve potvrdila u ženy z Olomoucka, která má rodinu na Přerovsku. Nákaza zde byla doposud potvrzena u více než pěti osob a zasáhla do základní školy a mateřské školky v okrese.

Memorandum za prodloužení Baťova kanálu na Hanou podepsali v úterý na tovačovském zámku hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek, náměstek hejtmana Olomouckého kraje Jiří Zemánek, primátor Přerova Petr Měřínský, starostové Kojetína, Tovačova a řady dalších obcí
Baťův kanál až na Hanou? Kraje jsou pro, podepsaly memorandum

V úterý večer evidovali hygienici v Olomouckém kraji 842 potvrzených případů Covid-19 od počátku epidemie. Vyléčených 707. V souvislosti s nákazou novým koronavirem zemřelo v Olomouckém kraji 20 osob. Aktuálně covid pozitivních je 115 osob.