Jak potvrdila Deníku mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková, vyhlášen byl třetí stupeň požárního poplachu. Okolo 22. hodiny byl poplach snížen na druhý stupeň.

„Síly a prostředky stačí. Následně bude v místě dohlídková jednotka až do ranních hodin. Příčiny požáru a rozsah škod budeme znát později. Na místě je i vyšetřovatel hasičů,“ dodala Kereková.

Mluvčí hasičů v sobotu ráno potvrdila, že požár se podařilo lokalizovat ještě v pátek v noci ve 21.40 hodin. Následně byl požární poplach snížen na první stupeň.

Na požářiště dohlížela celou noc jednotka dobrovolných hasičů z Tlustic. V deset hodin je vystřídali další hasiči. Ve stejný čas dorazil na místo dokonce i Technický útvar požární ochrany pro určení příčiny vzniku požáru.

„V současné chvíli jsou škody odhadovány na 3 miliony korun, přičemž ochráněn byl majetek za 30 milionů korun,“ potvrdila Vladimíra Kereková.

Hasiči budou mít se zjišťováním příčin dost práce, protože oheň zasáhl a poškodil dvě vnitřní lakovací haly. Na místě hořely uskladněný polystyrén, barvy a také tmely. Přes rozsáhlou materiální škodu se hasičům podařilo z hořící haly vytáhnout svářecí soupravu s tlakovými lahvemi a ty pak hasiči ochladili proudem vody.

„Ke zvýšení efektivity zásahu nasadili hasiči do konstrukce stavby hasicí hřeby, zároveň začali s vyskladňováním uloženého materiálu z prostoru o přibližném rozměru 16x10x8 metrů,“ připomněla mluvčí hasičů s tím, že profesionálům při zákroku pomáhali dobrovolní hasiči z Králova Dvora a Zdic, kteří na svých zbrojnicích drželi zálohu pro případ vzniku další mimořádné události na Berounsku.

Z centrální stanice Kladno vyjel do Hořovic také protiplynový automobil se zásobou náhradních lahví se stlačeným vzduchem. Pro zajištění dostatku hasební vody bylo na nedalekém rybníku Na Sklenářce zřízeno čerpací stanoviště, odkud byla voda dovážena kyvadlově cisternami.