„V jedenáctičlenné radě nabízíme koaličním kolegům po dvou radních,“ řekl primátor a lídr vítězné ČSSD Jan Wolf.

V pondělí budou návrh na spoluvládu s ANO a KSČM probírat sociální demokraté na klubu zastupitelů a stejně jako komunisté. Pokud dojdou ke shodě, nic nebrání podepsat během týdne koaliční smlouvu.

„Musíme respektovat, co nabídl největší koaliční partner. Je to jeho rozhodnutí, i když my bychom byli spokojeni i s koalicí ČSSD+KSČM,“ řekl lídr komunistů Miroslav Hajdušík.

Proč se ČSSD rozhodla pro trojkoalici? „Protože nám nejde o politikaření, ale o rozvoj města. Navíc máme dobré zkušenosti se spoluprací s KSČM v koalici a v zájmu dalšího rozvoje města potřebujeme co nejlepší komunikaci s kraje a se státem a tudíž by v tomto mohli být přínosem kolegové z hnutí ANO, které má silnou pozici na kraji i na celostátní úrovni,“ řekl Jan Wolf.

Lídr hnutí ANO Martin Gebauer potvrdil, že čekají na pondělní rezultát komunistů a sociálních demokratů. Pokud se v pondělí dohodnou, v úterý či ve středu by se koaliční dohoda mohla podepsat. Vedle postu primátora, kterým by měl být Jan Wolf, má mít ČSSD dva náměstky – Lukáše Raszyka a Andrzeje Bizoně, za KSČM je nominován Miroslav Hajdušík a za ANO Vladimír Kolek.