"Trvám na závěrech z předchozích hlavních líčení, důkazy byly podloženy," uvedla státní zástupkyně Martina Halamová. Okresní soud se kauzou zabývá už počtvrté, všechny předchozí rozsudky vyšší instance zrušily.

Nové elektrické vlaky InterPanter (vlevo), které pro mezinárodní a dálkovou dopravu objednaly České dráhy (ČD), budou vozit s novým jízdním řádem cestující na rychlíkových linkách z Olomouce do Brna a z Prahy do Brna.
České dráhy se připravují na stávku řidičů autobusů v krajích

V případu jde o obchod z dubna 2007, kdy město prodalo dva pozemky v Doubí o celkové rozloze téměř 3400 metrů čtverečních bez výběrového řízení téměř za 1,5 milionu korun. Manželé Volavkovi za jeden pozemek zaplatili 875 korun za metr čtvereční a za druhý 350 korun za metr. Pozemky chtěli pro výstavbu rodinného domu.

Obhájci zastupitelů ve svých závěrečných řečech poukázali na to, že se na odpovídající ceně nejsou schopni shodnout ani znalci, i když jde o relativně běžné pozemky. V případu se objevily čtyři posudky, znalci dospěli k částkám od 1,9 milionu do pěti milionů korun. "Pokud se znalci nedokážou shodnout, jaké je cena, jak se v tom měli vyznat prostí zastupitelé? Měli za to, že jednají v zájmu města," uvedl obhájce Vladimír Škréta.

Bývalý primátor Jiří Kittner dnes u soudu uvedl, že šlo o běžnou majetkoprávní operaci, jakých zastupitelé projednávali desítky. Podklady byly podle něj standardní. Pro prodej v dubnu 2007 hlasovali všichni tehdejší zastupitelé z ODS, ČSSD a Unie pro sport a zdraví, jeden komunista a dvě zastupitelky Strany zelených. Úředníci obžalováni nebyli.

papírové padesátikoruny
Dnes je poslední den na výměnu neplatné papírové padesátikoruny