"Uvědomujeme si, že se lidé zítra potřebují dostat do práce. Proto se silničáři zaměřují především na hlavní tahy, trasy hromadné dopravy a okolí nemocnice. Přesto ale nelze na některá na místa vůbec jezdit. Mrzí nás to, omlouváme se a snažíme se o to, aby se situace nejen se změnou počasí zlepšila," říká primátor statutárního města Kladno Dan Jiránek a dodává: "Městská policie tak průběžně spolupracuje s firmou AVE, která má údržbu komunikací v Kladně na starosti. Pokud je nějaký problém, strážnicí společnost informují a ta má operativně konat."

Primátor dodává, že z bezpečnostních důvodů byla mimo jiné uzavřena přetlaková hala Brjanská a Tenisový areál SK. Otevřeny budou, až to počasí dovolí.

V neděli odpoledne vyhlášený kalamitní stav platí v Kladně do odvolání. Protože sněhu napadlo víc než 20 centimetrů, budou ho nákladní vozy odvážet za město. Samostatnou kapitolou je zimní stadion. Prostor určený pro zimní sporty musel být paradoxně právě teď v zimě uzavřen, střecha stadionu je totiž v havarijním stavu.

"Bohužel bývalé vedení města, které správu věcí veřejných zajišťovalo ještě loni v září, havarijní stav střechy zimního stadionu neřešilo. Teď je situace kritická a mohla by být pro lidi nebezpečná. Museli jsme to bezodkladně řešit, střechu neustále monitorujeme," říká radní statutárního města Kladno pro sport a cestovní ruch Jiří Chvojka a dodává: "Podle zprávy o technickém stavu na střeše sníh nesmí být. Sportovní areály Kladno ve spolupráci s horolezci proto od rána hustou nadílku průběžně odstraňovali a s odklízením sněhu budou pokračovat, jak se rozední."

Kladenská radnice na opravu střechy zimního stadionu připravuje projekt.

Bývalý primátor Kladna Milan Volf považuje informace za nepravdivé a zavádějící. „Radní pro sport Jiří Chvojka v aktuálním vyjádření prokázal pouze svou neschopnost a neznalost provozu Sportovních areálů města Kladna.  „Pokud by pan Chvojka namísto překotného přebírání Sportovních areálů převzal funkci jednatele řádně a seznámil se s chodem společnosti a připravenými projekty, věděl by, že projekt rekonstrukce střechy a opláštění zimního stadionu je kompletně připravený k realizaci. Stavební práce měly začít hned po této sezóně tak, aby se minimálně dotkly chodu hokejového oddílu,“ řekl bývalý primátor a předseda Volby pro Kladno Milan Volf.

Špatný stav střechy zimního stadionu vznikl podle exprimátora Volfa nekvalitní opravou ještě pod někdejším vedením ODS. „Nejen to by si měl radní pro sport Jiří Chvojka uvědomit, pokud chce osočovat bývalé vedení města. My jsme na rozdíl od něho a jeho koaličních partnerů připravili řešení. Osobně mě takováto komunikace pana Chvojky mrzí,“ uzavřel Milan Volf.

Kalamitní stav kvůli vytrvalému sněžení byl v Kladně vyhlášen v neděli odpoledne. Krizový štáb se má znovu sejít v pondělí ráno, podle aktuální předpovědi má v pondělí ve městě přestat chumelit.