"Hotelové služby jsme rozšířili pro speciální skupinu hostů, která v Českém Krumlově nemá moc míst k bydlení, ale naše zahrada je pro ně ideální místo," řekl na slavnostním zahájení vedoucí programu klášterů Ivo Janoušek.

Projekt vymyslely muzejní pedagožka Irena Vacková a animátorky Andrea Chuchlová a Irena Koníčková. "Bedýnku postavil Cyril Harš z odboru životního prostředí, který s námi spolupracoval, a my jsme ji společně s dětmi i dospělými zaplnili různými materiály, které různé druhy hmyzu využijí k rozmnožování a zimování," doplnila Irena Vacková. Využili k tomu polínka s navrtanými otvory, rákos, buničinu nebo hliněné hnízdo.

V sobotu večer ve 21 hodin začíná v klášterní zahradě premiérové představení letního kina, česká klasika od Karla Zemana Cesta do

pravěku. "Pokud se dnešní premiéra povede, rádi bychom v létě udělali několik dalších promítání," zve Ivo Janoušek. "A v neděli ráno bude na paloučku v zahradě cvičení s Ivanou Beránkovou z rehabilitačního a regeneračního centra v Borovanech. Když si v deset ráno přinesete karimatku, můžete začít den tím, že něco uděláte pro své zdraví."

Vstupné na letní kino je 100 korun, na cvičení "Kouzlo zdravého pohybu", kterého se můžou účastnit rodiče i děti, je 100 korun pro dospělé a 50 korun pro děti a seniory.