Podle informací z mysliveckého sdružení Mezihoří, pod které oba muži spadají, nebyl nimrod zraněný při honitbě.

„Byla to nešťastná náhoda a nyní čekáme na výsledky policejního šetření, které by měly objasnit více,“ shrnul hospodář mysliveckého sdružení Mezihoří Zdeněk Suchánek.

Devětatřicetiletý myslivec se šel v pátek kolem poledne projít do kukuřičného pole v lokalitě zvané Zadní Hráze u Slavíče na Hranicku a v ruce měl legálně drženou kulobrokovou kozlici.

„V té době zrovna probíhala sklizeň kukuřice a z pole vyběhla liška. Myslivec po ní dvakrát vystřelil a jednou ranou omylem zasáhl dvaapadesátiletého myslivce, který se v té době pohyboval na stejném místě,“ popsala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

V kukuřici ho neviděl

Střelec tvrdil, že muže přes vysokou kukuřici neviděl. „Zraněného transportovala letecká záchranka vrtulníkem do olomoucké fakultní nemocnice a lékaři zatím nestanovili přesnou dobu jeho léčení. Muž se podrobil operaci,“ podotkla mluvčí Zajícová. Podle svědeckých výpovědí utrpěl zranění nohy v oblasti lýtka.

„Zatím nevíme, jaké z toho vyvodíme důsledky, protože vše ukazuje na nešťastnou náhodu. Teď si přejeme hlavně to, aby se zraněný co nejdříve uzdravil,“ dodal hospodář místního mysliveckého sdružení Zdeněk Suchánek.

Dechová zkouška na alkohol byla jak u střelce, tak i postřeleného myslivce negativní. Zbraně obou mužů byly zadrženy a budou podrobeny policejní expertíze.

Co střelci hrozí?

"Zkoumáme míru zavinění a prověřujeme okolnosti případu,“ řekla mluvčí Zajícová s tím, že pokud bude muž obviněný z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, hrozí mu až čtyři roky vězení.

Podle Marka Hermana z odboru zemědělství přerovského magistrátu došlo v minulosti spíše k úrazům při společném způsobu lovu. „Když je zvěř lovená více účastníky, platí pravidla bezpečnosti manipulace. Myslivecký hospodář má oprávnění vyloučit z účasti na honu osoby mladší patnácti let a nebo ty, kteří požili alkohol,“ uvedl.

„Občas se stalo, že myslivec mířil na nízko letící zvěř a brok někoho zranil. To ale zřejmě není tento případ,“ uzavřel Herman.