Zde zhruba dvě hodiny před půlnocí začala hořet plocha o rozměrech přibližně 80 x 35 metrů a to v místech, kde vrstva uloženého odpadu dosahuje výšky až dvacet metrů.

„Tři hodiny bojovalo s plameny celkem sedm cisteren, další, hlavně těžká technika, rozhrabávala hořící vrstvu odpadu, aby ji bylo možno lépe prostříkávat vodou. Hasiči, kteří zasahovali zespodu ale museli použít dýchací techniku,“ popsal boj s ohněm tiskový mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela s tím, že vzhledem k příznivým povětrnostním podmínkám a vzdálenosti okolních obcí nebyly zaznamenány žádné problémy s dýmem.

V ranních hodinách tak hasiči dostali situaci pod kontrolu a v současné době již jen skládku prolévají a likvidují případné projevy požáru.

„Dvě jednotky zalévají skládku, dvě jsou u Hlučínského jezera, kde zajišťují čerpání vody a další pak dopravují kyvadlově vodu na skládku,“ popsal aktuální situaci Kůdela a dodal, že hasiči z hlučínského záchranného útvaru přivezli dopoledne na skládku také buldozer soukromé firmy, který bude narušovat povrch skládky.

Souběžně pak bude vyšetřovatel hasičů zjišťovat příčinu požáru a způsob šíření ohně.