Starosta Mošnova Radomil Bodszar pro Deník uvedl, že už teď je jasné, že se rozpočet přesáhne a dokončení stavby se prodlouží. Dělníci na budově stále pracují, tělocvičnu by měli zastupitelé převzít na začátku nového školního roku.

Využití haly bude různé.

„Dopoledne bude tělocvična sloužit hlavně k výuce tělesné výchovy žáků mošnovské základní školy, odpoledne ji využije veřejnost a sportovní kroužky ze Sokola nebo místní oddíl mažoretek, které se účastní krajských soutěží. Právě tyto soutěže bude možné v Mošnově i pořádat, protože je v plánu mít v hale i zasouvací tribunu pro diváky, panel, který bude ukazovat skóre zápasu a ovládat se bude pomocí mixážního pultu,“ pokračoval mošnovský starosta.

Doplnil, že se nová hala bude dát využít rovněž k pořádání různých koncertů a jiných kulturních akcí, na které se také při plánování myslelo. V tělocvičně bude i bufet, kde si diváci budou moct koupit občerstvení. Ten bude fungovat prostřednictvím výdejního okénka také jako občerstvení pro akce na vedlejším hřišti.

Návrhy a plány stavby se upravovaly i podle požadavků místních obyvatel.

„Během výstavby za mnou přišli mladí chlapi, jestli tam bude i posilovna. Ta v původním plánu sice nebyla, ale rozhodli jsme se z jedné velké nářaďovny udělat dvě místnosti, tak abychom mohli mít v jedné nářadí a ve druhé posilovací stroje,“ dodal Radomil Bodszar.

Stavbu v současnosti financuje ze svého rozpočtu obec, zastupitelé ale požádali o dotaci z programu Jessica II, kterou nabízí obcím Moravskoslezský kraj. O tyto peníze z dotací se dá požádat i zpětně po dokončení stavby. To v Mošnově udělali už po stavbě nové školy a byli úspěšní.

Lucie Syrovátková