Náročného závodu se zúčastnila také Hana Petřeková z Vigantic, která se v kategorii žen umístila na druhém místě.

„Popravdě to bylo velmi těžké. Závodit ve sněhu není nic moc. Docela to klouzalo,“ svěřila se se svými pocity dobrovolná hasička krátce po doběhnutí do cíle. „Netrénovala jsem a navíc jsem nemocná, takže jsem ráda, že to dopadlo tak, jak to dopadlo,“ netajila svou radost.

Jedenadvacetiletá Hana je členkou SDH Vigantice od šesti let.

„Tenkrát mě tam přivedla kamarádka. Za to, že jsem tam už takovou dobu, vděčím hlavně dobrému kolektivu,“ přiblížila studentka vysoké školy.

Podobných soutěží se zúčastňuje pravidelně, dokonce i na republikové úrovni. „Na mistrovství republiky jsem byla několikrát. Jsou to náročné soutěže, ale zatím se mi vždy podařilo obsadit čtvrtá, pátá místa,“ prozradila Hana.

Na závody potřebuje nejen dobrou kondici, ale také smysl pro adrenalinové sporty.

„Dřív jsem hodně sportovala, dělala biatlon a závodila na lyžích. Momentálně mi už ale na sport nezbývá tolik času, většinu mi spolkne škola a práce,“ řekla sympatická dívka.

Hasičkou ale zůstane a v budoucnu se možná přidá i k těm profesionálním.

„Studuju ochranu obyvatel. Takže bych se pak chtěla upíchnout k hasičům nebo do státních složek. Uvidíme,“ dodala Hana.

Letošní ročník Zimního železného hasiče Velkých Karlovic zhodnotili jeho pořadatelé jako vydařený.

„Byly tu perfektní podmínky, svítilo slunce, nepršelo. Jen led trochu ztížil terén,“ shrnula Eva Vojkůvková z SDH Velké Karlovice – Tísňavy. Účastníky pochválila.

„Všichni to dělají dobrovolně a jen trénink nestačí, musejí mít hlavně srovnané v hlavě, proč do toho jdou,“ uzavřela hasička.