„Není to tak, že bychom v Novém Městě spustili advent dřív, ale máme novou vánoční výzdobu, která se musela vyzkoušet,“ vysvětlil novoměstský starosta Michal Šmarda.

„Mělo to být překvapení, ale bohužel ji bylo nutné připravit a zkusit tak, aby všechno fungovalo. Jsem malinko smutný z toho, že to až takové překvapení nakonec nebude, ale bez zkoušky to opravdu nešlo. Snažili jsme se, aby byl strom rozsvícený co nejkratší dobu, přesto si toho spousta lidí všimla a někteří si jej stačili i vyfotit,“ dodal Michal Šmarda.

Fotografie rozzářeného smrku už kolují po sociálních sítích. „Mně to přijde jako úžasná připomínka svátků, hned jsem dostala chuť začít péct cukroví a zaposlouchat se do koled. Ale stejně se těším na oficiální začátek adventu, přijdu se podívat,“ řekla Hana Bukáčková z Nového Města na Moravě.

První pokus o rozsvícení vánočního stromu byl jen malou zkouškou na velkou premiéru. „Ještě nešlo o definitivní podobu, takže aspoň malé překvapení pro místní to nakonec přece jen bude,“ poznamenal Michal Šmarda.

Nějakou další větší změnu ve vánoční výzdobě město nechystá. „Dohodli jsme se, že každý rok přijdeme s nějakou proměnou. Letos to bude nový vánoční strom, příští rok zase něco jiného,“ informoval novoměstský starosta.