"Krátce před půl devátou hodinou ranní bylo na operační středisko Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje nahlášeno zatopení suterénu budovy A v areálu Městské nemocnice Ostrava. Na místo postupně vyjeli hasiči ze stanice Ostrava-Fifejdy, kteří mají areál v sousedství, a další hasiči z ostravských stanic Zábřeh a Slezská Ostrava," řekl Deníku mluvčí moravskoslezských hasičů Lukáš Popp. 

Povodně, 11. července 1997, Ostrava-Koblov.
Povodeň 1997 v Ostravě, podívejte se po čtvrt století na exkluzivní fotogalerii

Na místě čekal na hasiče zatopený suterén o rozloze přibližně 40 x 20 metrů. Podle odhadu do suterénu budovy nateklo až 600 m3 vody. Hasiči na vyčerpání vody použili celkem šest kalových čerpadel, které dohromady čerpadly 4,5 m3 vody za minutu.

"Hasiči na místo dále přivezli deset vysoušečů, které jsou aktuálně nemocnici k dispozici pro vysušení stěn a zařízení vytopených prostor. Během zásahu byla budova odstavena jak od vody, tak i elektrické energie. Spolu s nemocnicí tak hasiči zajišťovali i provizorní napojení budovy na náhradní zdroj elektrické energie, aby nebyl chod dané budovy nemocnice na delší dobu omezen," pokračuje dále Lukáš Popp. 

"Ve večerních hodinách se hasičům podařilo napojit celou budovu A ostravské nemocnice na velký dieselagregát, který by dle předpokladu měl být k dispozici na místě 2-3 dny," aktualizoval pak ve středu pozdě večer mluvčí hasičů.