Na sjezdovkách leží od 40 do 90 centimetrů sněhu. Na běžkaře čekají desítky kilometrů upravených tratí.

Pět kilometrů sjezdovek mají lyžaři k dispozici v Zadní Telnici na Ústecku, kde je kromě vleků v provozu i lanová dráha. Na sjezdovkách je do 80 centimetrů sněhu. Výborné podmínky jsou i na teplickém Bouřňáku. Správci areálu navíc rozšiřují večerní lyžování. Nově bude i v sobotu od 18:00 do 21:00 hodin.

Od 40 do 70 centimetrů sněhu leží na sjezdovkách v Klínech na Mostecku.

„O víkendu bude v provozu i Slalomák a Pařezovka, včetně snowparku. Podmínky pro lyžování jsou stále výborné," informují provozovatelé.

V okolí je navíc 65 kilometrů upravených tratí pro běžkaře.

„Parkoviště P4 na Mračném vrchu je protažené pro cca 80 osobních automobilů," doplňují provozovatelé střediska Klíny.

Dobré podmínky čekají na běžkaře i příznivce sjezdového lyžování v Alšovce na Chomutovsku. Areál je v provozu denně. Ve středu, v pátek a v sobotu nabízí i večerní lyžování.

„Sjezdové tratě jsou denně upravovány a menší návštěvnost v pracovním týdnu slibuje opravdu sportovní zážitek, na vleku úplně bez čekání. Na snowparku postupně stavíme skočky a železa, tak aby se mohl povozit každý freestyler," uvedli provozovatelé na webu.

V Českém Jiřetíně je denně v provozu vlek U kostela, o víkendu budou v provozu všechny vleky. Ideální podmínky nabízí také středisko v Horním Podluží na Děčínsku. I tady jsou v provozu všechny vleky.

V provozu je rovněž vlek v Tisé na Ústecku. Na sjezdovce dlouhé zhruba 400 metrů je dostatek sněhu. V provozu bude i o víkendu. Víkendový provoz slibuje také malé středisko na Komáří Vížce na Teplicku. Provozovatelé se potýkali s rozbitou rolbou, na víkend by ale půl kilometru tratí mělo být připravených.