„Sázet se bude přímo v sadu a v blízkosti plochy pro letové ukázky dravců. Plody ze sadu jsou využívány pro krmení zvířat. Kromě ovocných stromů se budou sázet také keře. Nově v zahradě porostou tři švestky domácí, dva stromy třešně ptačí, dva jeřáby ptačí. Z keřů bude zastoupen hloh Lavalův „Carrierei“, temnoplodec černoplodý a dřín obecný,“ přiblížil novinku ředitel zoo Jan Vašák. Ten by byl rád, aby se v areálu jihlavské zoologické zahrady objevily dřeviny vhodné ke krmení listožravých primátů.

Slavnostní výsadba se uskuteční tento pátek v dopoledních hodinách. Sad vyroste díky dobročinné aktivitě jihlavského nákupního centra Citypark, která se takto rozhodla završit oslavy desátého výročí od otevření.

„Napadlo nás, že bychom chtěli udělat něco pro širokou veřejnost, co zůstane pro další generace. Volba pak nakonec padla na výsadbu veřejné zeleně, která perfektně splňuje požadavek na trvalost a taky na prospěch co nejširšímu okruhu lidí,“ popsala důvod, proč si vybrali právě tuto aktivitu, marketingová manažerka Cityparku Jana Vránová.