Už příští sobotu dorazí na přerovské Masarykovo náměstí vánoční strom, který se poprvé slavnostně rozzáří v neděli 2. prosince.

Přerované se mohou i letos těšit na vánoční trhy, stánky s punčem, koncerty a promítání filmů. A mohou také sami vybrat jméno pro vánoční strom.

„Smrk ztepilý přivezeme na náměstí tentokrát z Jižní čtvrti, a to už v sobotu 17. listopadu. Po nazdobení se slavnostně rozzáří první adventní neděli v 18 hodin,“ řekl jednatel Technických služeb města Přerova Bohumír Střelec.

Rozsvěcení s Red Socks Orchestra

Lidé se mohou ještě předtím těšit na One man show Lukáše Marečka, která začne v 17 hodin, a po rozsvícení vánočního stromu vystoupí na pódiu na náměstí kapela Red Socks Orchestra.

V podloubí u galerie na Horním náměstí se o půl šesté večer rozsvítí dřevěný betlém.

Vánoční trhy letos startují v mírném předstihu už v pátek 30. listopadu, kdy se poprvé otevřou jarmareční stánky s pochoutkami, punčem a vánočními dekoracemi.

Ve stejný den zahrají na náměstí kapely „Tak co?“ a „Fly tomorow“.

„O den později si návštěvníci užijí od 15 hodin pohádku Bajaja v podání herců olomouckého divadla Tramtarie. Po ní pak následuje koncert dětí z přerovské Základní umělecké školy Bedřicha Kozánka,“ přiblížil pořadatel vánočních trhů Petr Ilgner.

Živý betlém i Pupendo

Program na náměstí bude pestrý až do Štědrého dne - v některých dnech rozproudí náměstí jen reprodukovaná hudba nebo návštěvníky pobaví kino, v nabídce jsou ale i živé koncerty či představení.

Děti si užijí Mikulášskou nadílku a ohňostroj, ale chybět nebude ani živý betlém s dílničkami pro nejmenší.

„Stejně jako loni potěší příznivce filmů promítání na velkoplošné obrazovce. Pohádky, komedie či typicky vánoční filmy mají lidé rádi, a proto jim v průběhu adventu vždy od 17 hodin nabídneme šest českých filmů,“ upřesnil Petr Ilgner.

Už v pondělí 3. prosince se mohou těšit na komedii S tebou mě baví svět, v úterý 4. prosince je čeká pohádka S čerty nejsou žerty, v pondělí 10. prosince evergreen Pelíšky, o den později Pupendo, 17. prosince je potěší film Anděl Páně a 18. prosince Anděl Páně 2.

Hity Pavla Nováka

Součástí vánočních trhů je i historický jarmark, na který mohou lidé zavítat během stříbrné neděle 16. prosince na Horní náměstí.

„Pořádáme jarmark společně se skupinou historického šermu Markus M a Anima Historica. Návštěvníci zhlédnou představení šermířů i divadelníků, bude zde dvacet stánků s nabídkou řemeslných výrobků a jídla,“ doplnil ředitel Kulturních a informačních služeb města Přerova Jaroslav Macíček.

Na Štědrý den dopoledne vystoupí na Masarykově náměstí dopoledne přerovská kapela Re-VOX, která zahraje osvědčené hity Pavla Nováka staršího a Jaroslava Wykrenta.