Už příští sobotu dorazí na přerovské Masarykovo náměstí vánoční strom, který se poprvé slavnostně rozzáří v neděli 2. prosince.

Přerované se mohou i letos těšit na vánoční trhy, stánky s punčem, koncerty a promítání filmů. A mohou také sami vybrat jméno pro vánoční strom.

„Smrk ztepilý přivezeme na náměstí tentokrát z Jižní čtvrti, a to už v sobotu 17. listopadu. Po nazdobení se slavnostně rozzáří první adventní neděli v 18 hodin,“ řekl jednatel Technických služeb města Přerova Bohumír Střelec.

Ewa Farna
Ewa Farna vystoupí v měšťáku, lístky ještě jsou

Rozsvěcení s Red Socks Orchestra

Lidé se mohou ještě předtím těšit na One man show Lukáše Marečka, která začne v 17 hodin, a po rozsvícení vánočního stromu vystoupí na pódiu na náměstí kapela Red Socks Orchestra.

V podloubí u galerie na Horním náměstí se o půl šesté večer rozsvítí dřevěný betlém.

Vánoční trhy letos startují v mírném předstihu už v pátek 30. listopadu, kdy se poprvé otevřou jarmareční stánky s pochoutkami, punčem a vánočními dekoracemi.

Ve stejný den zahrají na náměstí kapely „Tak co?“ a „Fly tomorow“.

„O den později si návštěvníci užijí od 15 hodin pohádku Bajaja v podání herců olomouckého divadla Tramtarie. Po ní pak následuje koncert dětí z přerovské Základní umělecké školy Bedřicha Kozánka,“ přiblížil pořadatel vánočních trhů Petr Ilgner.

S občany Dluhonic jednal v úterý odpoledne o dálnici D1 z Říkovic do Přerova premiér Andrej Babiš. Na debatě nechyběl ani šéf ekologické organizace Děti Země Miroslav Patrik. Přítomni na jednání byli i zástupci vedení Ředitelství silnic a dálnic.
Udělejme čáru a bavme se, co dál, řekl v Dluhonicích Babiš

Živý betlém i Pupendo

Program na náměstí bude pestrý až do Štědrého dne - v některých dnech rozproudí náměstí jen reprodukovaná hudba nebo návštěvníky pobaví kino, v nabídce jsou ale i živé koncerty či představení.

Děti si užijí Mikulášskou nadílku a ohňostroj, ale chybět nebude ani živý betlém s dílničkami pro nejmenší.

„Stejně jako loni potěší příznivce filmů promítání na velkoplošné obrazovce. Pohádky, komedie či typicky vánoční filmy mají lidé rádi, a proto jim v průběhu adventu vždy od 17 hodin nabídneme šest českých filmů,“ upřesnil Petr Ilgner.

Už v pondělí 3. prosince se mohou těšit na komedii S tebou mě baví svět, v úterý 4. prosince je čeká pohádka S čerty nejsou žerty, v pondělí 10. prosince evergreen Pelíšky, o den později Pupendo, 17. prosince je potěší film Anděl Páně a 18. prosince Anděl Páně 2.

Úklid sněhu v přerovských ulicích. Ilustrační foto
V Přerově už nebudou brát lidi z "pracáku" na zimní údržbu

Hity Pavla Nováka

Součástí vánočních trhů je i historický jarmark, na který mohou lidé zavítat během stříbrné neděle 16. prosince na Horní náměstí.

„Pořádáme jarmark společně se skupinou historického šermu Markus M a Anima Historica. Návštěvníci zhlédnou představení šermířů i divadelníků, bude zde dvacet stánků s nabídkou řemeslných výrobků a jídla,“ doplnil ředitel Kulturních a informačních služeb města Přerova Jaroslav Macíček.

Na Štědrý den dopoledne vystoupí na Masarykově náměstí dopoledne přerovská kapela Re-VOX, která zahraje osvědčené hity Pavla Nováka staršího a Jaroslava Wykrenta.

Na Štědrý den si letos Přerované mohli vybrat ze dvou vánočních koncertů. Na náměstí T. G. Masaryka příchozím zahrála kapela Revox. Před Obchodním centrem Galerie Přerov zazpíval Pavel Novák.
Přerov zažil dva štědrodenní koncerty. Super i šaškárna, znělo z publika