Výstavu Vůně medu otevírají novoměstští včelaři v Horáckém muzeu. „Začínáme v pátek 5. listopadu v patnáct hodin. Součástí slavnostního zahájení bude i občerstvení. A také módní přehlídka. Výstava, která je prodejní, potrvá až do soboty dalšího týdne,“ pozval na tradiční každoroční akci předseda novoměstské včelařské organizace Pavel Kaláb.

Uvedení do provozu vodního jeřábu na nádraží ve Zlatých Horách, 30. 10. 2021
Nadšenci zprovoznili vodní jeřáb. Se železnicí na Jesenicku mají velké plány

Pro malé i velké návštěvníky připravují včelaři bohatou nabídku medu a medových specialit, kosmetiky, potřeb pro včelaření i voskových výrobků.

Napečené perníčky

„K dispozici bude i mikroskop, aby se mohli zblízka podívat na roztoče. Pro školy a školky chystáme přednášky. A děti se mohou těšit také na loutkovou pohádku nazvanou Jak Otíka napravily včely, kterou pro ně připravila včelmistryně Ivana Řezníčková se svými žáky ze školy z Bobrové,“ informoval Pavel Kaláb.

Poslední říjnové dny byl valtický zámek v obležení. Turisty přilákal tradiční Čokoládový festival, který se konal od čtvrtka do neděle.
Pralinky jako ze žurnálu, čokoláda z Normandie. Festival ve Valticích pokračuje

Na prodej budou i medové perníčky. O ně se postaraly manželky novoměstských včelařů. „Pokaždé je napečou. Proto je můžeme prodávat levněji. Tak, aby si mohlo perníček za pár korun dopřát každé dítě,“ usmál se včelař.