„Opravu městského úřadu jsme zahájili před třemi čtyřmi roky, postupně jsme opravovali vnitřní prostory, protože zde byly ještě dřevěné podlahy. Upravily se tak kanceláře, vloni jsme dodělali výměnu oken a přistoupili jsme, i z důvodu toho, že by již havarijní stav věžičky, k výměně celé střechy,“ uvedl starosta Nýrska Miloslav Rubáš.

Díl reality show Wie is de Mol, který se natáčel v brněnském hotelu Anybody, překonal hranici tři miliony diváků.
Nizozemská reality show bodovala dílem natáčeným v Brně. Podívejte se

Věžička se sundávala z budovy na podzim, ihned si ji převzala firma na renovaci. Pracovníky ale čekalo překvapení, při jejím sundávání byly objeveny dvě schránky z let předchozích.

„Schránky, dle toho, co bylo jejich obsahem, byly z dob, kdy se dělala větší rekonstrukce – z roku 1969. Našly se tam tři výtisky dobových novin, mince, fotografie tehdejších zaměstnanců technických služeb, zapalovač, fotka pokrývače,“ řekl starosta s tím, že až se bude na jaře věžička instalovat na své místo, tak vše vrátí zpět a doplní o současné věci.

Vzkaz budoucí generaci 

„Kolegyně z informačního centra nyní přemýšlejí, jaký vzkaz předáme my další generaci,“ poznamenal starosta s tím, že nález byl nečekaný a milý, i odvážný. „Na novinách byly rukou psané vzkazy, což chtělo asi i dost odvahu lidí, protože to bylo po okupaci a na novinách bylo připsáno něco v duchu Rusáci jsou tady ještě,“ dodal Rubáš.

Nemocnice Slaný v době koronaviru.
Ve Slaném řádí agresivní forma koronaviru. Onemocněli i očkovaní zdravotníci

Náklady na opravu střechu byly zhruba 4,5 milionu korun, které hradilo město ze svého rozpočtu. Pokud se podaří dát dohromady peníze, rádi by udělali na městském úřadu v Nýrsku také novou fasádu.