Někteří z nich své řemeslo u stánku také převádí. Své výrobky nabízí ke koupi i chráněné dílny. K dispozici jsou i dílničky pro děti. Zakoupit se můžete velikonoční zboží jako dekorace, perníky či pomlázky. Vybírat můžete i další speciality jako perníky, marmelády a kávy ze soukromých pražíren.

Na náměstí v Hranicích hrozí pád kostelní věžičky
Hranické náměstí je pro auta zavřené, hrozí pád kostelní věžičky

Nově se můžete občerstvit v Budvar stanu. Poprvé se můžete "vyřádit" na trampolínách. Děti jistě ocení i dřevěný ručně poháněný kolotoč. Jen co v sobotu 13. dubna skončí na náměstí Přemysla Otakara II. jarní trhy, začnou další o pár ulic dál v Českých Budějovicích další.

Staročeské Velikonoce aneb Jaro už je tu bude staročeský trh na starém městě v Českých Budějovicích. Od 9 do 17 h obsadí stánky s řemeslnými výrobky a s velikonočním zbožím nebo tradičními pochoutkami Piaristické náměstí, Hroznovou a Panskou ulici. Pro „Piarisťák“ , ulice Hroznová v úseku Mlýnská – Česká a ulici Panská bude od 6 do 18 h platit uzavírka komunikace.

Kladenský fotograf Michael Hanke získal v krátké době už podruhé za sebou druhé místo prestižní soutěži World Press Photo (WPP). Letos porota ocenila sérii jeho snímků o Zdeňku Šafránkovi, kapitánovi české sledgehokejové reprezentace.
World Press Photo zná své vítěze. Stříbro si už podruhé odvezl fotograf z Kladna