Vzduch sice jen okolo tří, zato voda přes dvaatřicet stupňů nad nulou a k tomu sluníčko i bezvětří. Tyto podmínky v pondělí 19. února vylákaly do takzvaného výplavového bazénu na kryté plovárně SAREZA v Porubě maximum návštěvníků. Nikdo se dokonce neobjevil ani s kulichem na hlavě… což zde bývá při zimním venkovním koupání docela běžně viditelný doplněk.

„Od horkých čokolád Giallo odpočívám v horké vodě,“ říká porubský živnostník Jan Bursík (41), jenž navštěvuje bazén průměrně dvakrát do týdne. V posledních letech jezdil do Kravař, nyní nicméně dává přednost tomu v Porubě, kde po rekonstrukci vznikla i „výplavová“ část.

„Kromě plavání a pocení v páře je skvělý relax venku v teplé vodě, kde jsou bublinkové vířivkové efekty. Od doby, kdy to zavedli, jsem ho nevynechal,“ popisuje Bursík pochvaluje si „příjemný kontrast chladu a horka“. Když je zima (zejména na hlavu), stačí se ponořit do více než třiceti stupňů.

Jakmile personál koupaliště hodinu po poledni vytáhne roletu mezi vnitřní a venkovní částí bazénu, první do nerezové vany vyplouvají senioři. Využívají zlevněného vstupného platícího až do 13 hodin a vyhřívají se… nadosah od zasněžené terasy. Někteří si speciálně k plavkám berou i kulichy!

Mladí nezůstávají pozadu; dovádění žáků sportovní ZŠ Porubská ve výplavovém bazénu končí až rázný pokyn tělocvikářky (vydaný ovšem zpoza prosklené haly). S ústupem slunečního svitu venku návštěvníků ubývá. Večer se nekrytá část rozzáří modrým svitem a přístupná je do 20 hodin.