K první události vyjížděli kladenští hasiči ve čtvrtek před osmou hodinou. Na budově spořitelny se uvolnil plech a hrozil zřícením. Kladenští hasiči proto vyrazili k jeho odstranění. Od pracovníků banky se dozvěděli, že část pokrývky střechy se uvolnila už předešlý den a vítr situaci jen zhoršil.

Čtěte také: Detonace v Poldi: ocelový komín padne k zemi

Jak potvrdil mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík, další zásah uskutečnili hasiči z Kladna na střeše školního komplexu v ulici Cyrila Boudy v Kladně. Zde se utrhly plechy na římse a též hrozil jejich pád na zem. V ohrožení byli žáci i kolemjdoucí. „Hasiči po příjezdu na místo zjistili, že závada je ve velké výšce a je to práce pro speciální lezeckou skupinu. Nakonec bylo zapotřebí oslovit ještě i specializovanou firmu, která uvede oplechování do původního stavu. Pro zajištění bezpečnosti byla na místo přivolána i městská policie a místo obehnáno páskou," doplnil Holomčík.

V deníku hasičů se ve čtvrtek objevily ještě i výjezdy do Bělče, kde visel nalomený strom zhruba kolem půl druhé odpoledne nad vozovkou. Dřevinu odstranili dobrovolní hasiči ze Lhoty. Při dalším zásahu pomáhali krátce po čtrnácté hodině pro změnu hasiči ze Stochova. V Hradečně ohrožoval bezpečnost další, vichrem nalomený, strom.

K jiné události vyjížděli ve čtvrtek kolem 16. hodiny slánští hasiči. U exitu z rychlostní silnice na Slaný havarovala dvě osobní auta a cisterna s chemikáliemi, které praskla pneumatika. Polský řidič byl ošetřen. Obsah cisterny nevytekl. Na místo byl přivolán hasičský jeřáb a servis pneumatik. Osobáky transportovala z místa odtahová služba.

Čtěte také: Ovus na bioplynce trvá, lidé mají stále obavy