Členové ochranky se sice snažili rozvášněný dav zklidnit, leč marně a jediné, čeho dosáhli, byly židle na jejich zádech.

Do Bezručovy ulice tak za pár minut dorazilo několik policejních aut včetně zásahové jednotky. Ta ale zasahovat nakonec nemusela. „Policisté na základě oznámení přijeli do objektu bývalého kulturního domu v Bohumíně kolem čtvrté hodiny ranní,“ potvrdil mluvčí policie René Černohorský.

Podzimní retro garáž na výstavišti v Lysé nad Labem
OBRAZEM: Retro Garáž přilákala tisíce návštěvníků. K vidění byl i Rolls-Royce

To se ozývalo na místě ještě plno křiku. Řev utichl, když muži zákona začali zjišťovat, co se vlastně stalo. „Když se policisté začali lidí vyptávat, tak bylo ticho po pěšině. Nikdo nic nevěděl, nikdo nebyl poškozený, nikomu se nic nestalo,“ vysvětlil Černohorský.

Vyšetřování bude 

Policisté setrvali na místě, dokud se účastníci akce nerozešli. Víc dělat nemohli. „Skutková podstata narušení veřejného pořádku či dalších přestupků nebyla naplněna, protože si nikdo na nic nestěžoval ani nic neoznámil. Nyní ale víme, že na sociálních sítích existuje videozáznam z akce, a tím už se samozřejmě mohou zabývat buď bohumínští policisté nebo karvinští kriminalisté,“ dodal Černohorský.

Jak to na akci vypadalo? Pozor, video obsahuje vulgární výrazy: 

Podle místních obyvatel není podobný incident ojedinělý, protože v objektu se konají akce dost často. Soukromý majitel zde pořádá koncerty pravidelně a na ně se sjiždějí Romové z celé Moravy.