Pohodovou atmosféru umocňovala živá hudba vítající příchozí. Jedinou kaňkou byl déšť, kvůli kterému přišlo méně lidí, než se očekávalo.

„Déšť je nepříjemný, ale farmářské trhy jsme si nemohli nechat ujít. Chodíme na ně několikrát do roka, bereme hlavně zeleninu. Živá muzika je příjemné zpestření, ale u stánků, které jsou blízko pódia, musíme na sebe křičet,“ uvedl Petr Macek.

Černá Opava, sobota 20. června 2020.
Deště v kraji nepolevují. Nejhůře na tom jsou Ostrava, Beskydy a Novojičínsko

Nabídka, a to nejen zeleniny, byla pestrá. Lidé nakupovali uzeniny, sazeničky, bylinky, koření, med i výrobky ze dřeva. Nechyběly ani pravé valašské frgály nebo sýry.

NETRADIČNÍ MARMELÁDY

Velkou pozornost poutal stánek s marmeládami. „Máme tady několik desítek druhů,“ řekl Deníku Alexandr Ivanov, podle kterého je zájem o klasické i speciální marmelády.

„Hodně jdou teď marmelády s chilli. Říkáme jim chilliády. Máme tu například limetu s habanerem nebo jahodu s chilli,“ uvedl prodejce s tím, že lidé rádi zkoušejí něco nového.

Farmářské trhy u OC Futurum, 20. června 2020 v Ostravě.Zdroj: Deník / Lukáš Kaboň

„Klasika je klasika, ale někdy to chce změnu. Za naprostou delikatesu považuji hrušku se smrkovými výhonky. Vřele doporučuji. Je to něco neskutečného,“ prohlásil Ivanov.

V kurzu jsou i marmelády s bylinkami a květinami. „Malina s levandulí nebo malina s fialkou,“ nabídl prodejce.

Důsledek přívalových deštů v Nové Bělé, čtvrtek 18. června.
VIDEO: Přívalové deště komplikují život v MS kraji. Pršet má i během víkendu