Hlásič tam zatím bude do konce června. „Chodce hlásič upozorní na přijíždějící tramvajové vozidlo, které je osazené vysílacím zařízením, to znamená tramvaje na lince 4. V tomto případě zvukový i vizuální signál vysílá hlásič umístěný na dopravní značce. Funkce tedy není vázaná na mobilní aplikaci,“ vysvětlil generální ředitel dopravního podniku Miloš Havránek.

Aplikace Pozor tramvaj! signálem v mobilu upozorňuje chodce na projíždějící vůz. Dopravní podnik aplikaci testuje na lince číslo 4. Vysílacím zařízením Safe je vybaveno aktuálně dvaadvacet tramvají, které na lince jezdí. Jedná se o malé krabičky o velikosti dlaně, které vysílají signál do mobilních telefonů.

Testovací provoz

„Na základě podnětů od uživatelů aplikace jsme některé funkcionality doplnili. Většinou byla zpětná vazba pozitivní, ale například uživatelé, kteří bydlí u trasy tramvajové linky číslo 4, uváděli, že by ocenili možnost vypnutí aplikace na noc. Tato funkce je tedy jednou z novinek,“ řekl ředitel společnosti Safe Public Transport, která aplikaci vyvinula, Lukáš Rajsner.

Testovací provoz potrvá do konce června, v polovině července bude mít dopravce k dispozici vyhodnocení fungování aplikace a statistiky. Pokud se rozhodne aplikaci po testovacím provozu rozšířit, dojde k jejímu přejmenování pro region Brno na Pozor šalina!.