V Sadské kromě zhruba padesátky příznivců čekala na příjezd „obytňáku“ také skupina jeho odpůrců. Ta se během mítinku rozrostla na zhruba dvacítku lidí. Drželi v ruce transparenty s nápisy Estébáku, idi na chuj či Bez Babiše bude líp. Občas se ozvala i píšťalka.

Na oponenty chodící na mítinky si stěžoval Babiš i v úvodním proslovu. „Chodí a narušují naše akce a dochází k incidentům. Jednou dokonce jedna provokatérka takto ukousla kus prstu,“ řekl Babiš. Poté také zmínil fakt, že do politiky vstoupil proto, aby se nekradlo. To vyvolalo u odpůrců hlasitý smích. Naopak příznivci tleskali.

Nakupování v Mostě už není tak příjemné jako dřív, ceny potravin rostou
Čechy tíží drahota. Všechno v ruce převracím dvakrát, vypráví seniorka

Na demonstraci dorazil i otec se zhruba osmiletou dcerou. Ani mezi příznivci předsedy ANO se netajil tím, že přišel dceři ukázat toho, kdo zničil životy jeho předkům. Během chvíle se rozhořela slovní potyčka, která skončila jen u pár ostřejších výrazů z obou stran.

V Nymbuce došlo k napadení

V Nymburce byla zpočátku na náměstí kromě hloučku fanoušků pouze žena středního věku, která seděla na lavičce u morového sloupu s malým transparentem, na němž byl datum 12. 9. 2022. Což je den, kdy začíná soud s Andrejem Babišem kvůli podezření ze spáchaní dotačního podvodu. Pod cedulkou byly připnuty tepláky a na nich číslo 25085. Tedy evidenční číslo Babiše ve svazcích StB. Krátce po začátku dorazil i aktivista s pronikavou píšťalkou, která přehlušovala Babišův projev a působila značnou nevoli u shromážděných příznivců. Ozvalo se několik vulgárních urážek, domluvit se pískajícímu muži snažila i ochranka bývalého premiéra.

Kufry generálmajora in memoriam Josefa Mašína prošly náročnýmrestaurováním
OBRAZEM: Přežily legie i válku. Mašínovy kufry nechali v Králíkách zrestaurovat

Jedna ze slovních půtek přerostla i v napadení aktivisty ze strany seniora podporujícího Babiše. Ten se mu snažil píšťalku vytrhnout, vzápětí jej udeřil kolenem do rozkroku a pokoušel se mu dát i pěstí. Celá situace se ale brzy uklidnila a senior zmizel mezi příznivci. Na místo dorazili i strážníci a policisté, ti však už zasahovat nemuseli.

Protestovat přišla i mladá dívka s transparentem Praha Brno Paříž, Babiš patří za mříž. Té se dostalo jen pohrdlivých odsudků s poučením, že si sama kazí budoucnost. Andrej Babiš pak zamířil do místního domu s pečovatelskou službou mezi seniory a později do chlebské Zoo.