Masarykova střední škola zemědělská a přírodovědná v Opavě, která se zúčastnila i soutěže Deníku Mladý zemědělec, kde vzorně reprezentovala MS kraj, pořádá během kalendářního roku tři velké akce. Ze všech pravidelně hlásí, že má vyprodáno.

No a nejinak tomu bylo i tento pátek a v sobotu, kdy se v areálu Školního statku uskutečnil Den mláďat. Podle slov organizátora Václava Schreibera se během dvou dnů na akci objevilo přes deset tisíc návštěvníků!

„Ideálně strávený sobotní den pro rodinu. Za mě určitě zajímavá akce, člověk se tady rozhodně nenudí,“ řekl Michal Koláček z Mladecka, který na Den mláďat s rodinkou dorazil lehce po sobotním dopoledni.

Přehlídka staré zemědělské techniky v muzeu v Hošticích-Herolticích.
V Hošticích na Vyškovsku obdivovali traktory i zemědělskou techniku

Program byl opravdu pestrý. Kromě shlédnutí mláďat organizátoři připravili i soutěže, prodejní akce, pestré gastro a v části areálu probíhalo i opékání špekáčků. „Zemědělka tyto akce umí. Nechybíme na žádné. Člověk si tady koupí i sazenice rajčat,“ ukazovala na plnou igelitku Jana Maršálková. „Dokonce jsem tady potkala i spolužáka ze střední. To už je pravěk, zavzpomínali jsme na dobu, kdy jsme byli ještě perspektivní,“ pousmála se.

Spokojeni byli i samotní organizátoři. „Vyšlo počasí. Lidí sluníčko vytáhlo ven, což se projevilo v návštěvnosti. Během dvou dnů k nám přišlo více než 10 tisíc návštěvníků,“ pochvaloval si za organizátory Václav Schreiber. „Konkrétně Den mláďat má u nás velkou tradici, šlo už o nějaký pětadvacátý až třicátý ročník,“ podotkl.

Zemědělka vedle Dne mláďat pořádá také Advent a nově Dosečný věnec. „Jsou to naše tři velké akce, ve kterých naši studenti ukazují, co umí. Jsme rádi, že mají svou tradici a pevné místo v kalendáři,“ zakončil Václav Schreiber.