„Vím, co to je, když si to přečtu, a taky vidím, že to někdo kupuje. Nechápu ale k čemu je to dobré,“ přemýšlela potenciální zákaznice nad pestrou nabídkou vystavených penisů. V bedýnkách hned vedle bylo možné přehrabovat uši, plíce, ocasy nebo vemena. Je libo průdušnici tracheu? Zákazníků bylo dost a přicházeli kupovat stále další. Takové divné pochoutky bychom čekali spíš na slavné čínské tržnici ve Wu-hanu. Ale adventní trhy v Rýmařově?

Výrobce sušených pamlsků Filip Kupka z Moravičan zkusil v Rýmařově prodávat poprvé. Na udivené pohledy, dotazy i vtípky kolemjdoucích už je zvyklý. Jeho rodinná firma susenkashop.cz shání na jatkách zvířecí orgány i končetiny a pak z nich sušením vyrábí pochoutky pro zvířata. Pejsci milují býčí penisy, kravské čumáky a vepřové rypáky. Kočičky dávají přednost sušeným rybám.

close Je libo penis, průdušnici tracheu, ocas nebo ucho? Takový sortiment by na adventních trzích asi nikdo nečekal. info Zdroj: Deník/František Kuba zoom_in Je libo penis, průdušnici tracheu, ocas nebo ucho? Takový sortiment by na adventních trzích asi nikdo nečekal

„Jezdím si pro to na jatka. Jsou to produkty z českých chovů a domácí výroba. Všechno, co se dá usušit, tak usuším, ale není to určené pro lidskou spotřebu. Všechno tady mám čerstvé a nezávadné. Jeden pán mi říkal, že jeho babička z toho dokonce vařila polívku,“ představuje svou neobvyklou branži Filip Kupka. Zákazníci přikyvují, že také oni pamatují ze zabíjaček jak chutná vepřová ušní chrupavka a podobné delikatesy.

Exotická specialita 

Brzy budou Vánoce. Také naši čtyřnozí kamarádi si zaslouží dárek. Co tak jim dopřát exotickou specialitu? Jako žhavou novinku sušenkashop nabízí klokaní a křepelčí maso. Občas si někdo koupí penis jako žertovný dárek a překvapení pro kamarády. Redaktor Deníku dlouho vybíral, než si z Rýmařova odvezl nádherně dekorativní černostrakatý mulec holštýnského skotu.