Návštěvníci také uvidí například robota od brněnské společnosti ABB, který jim předvede trik s kartami spočívající v tom, že přihlížející z balíčku vybere kartu a vrátí jí zpět. Robot jí posléze určí a ukáže. Další vychytávkou je i robot, který příchozím uvaří kávu. „Veletrhu se účastním, protože se chci podívat, jaké novinky v oblasti strojírenství jsou. Vývoj jde velmi rychle dopředu a firem je mnoho. Tady je to přece jen koncentrovanější než na internetu,“ řekl návštěvník Stanislav Hlaváč.

Letošní ročník nese téma Průmysl 4.0 a digitální továrna. V tomto duchu je k vidění i 3D tiskárna. „Výhoda 3D tiskárny spočívá v tom, že jsme schopni určit čas výroby. Díky tomu je možné plánovat výrobu dopředu, což nám dost pomáhá. Další výhoda je, že jsme tvorově neomezení a dokážeme vytisknout prakticky jakýkoliv tvar,“ popsal zástupce firmy 3Dees Industries Ladislav Čermák.

Vizualizace projektu.
Obchody už otevírají, věžák má ale zpoždění

Letos je partnerskou zemí veletrhu Česká republika. Národní expozice představí pod jednou střechou a značkou The country for the future třináct státních institucí včetně ministerstva průmyslu a obchodu.

Veletrh potrvá až do pátku. Lístek je možné zakoupit na místě za 270 korun.

Simona Chlupová