Koloběžky provozovatel stahuje v případě, že je v ulicích příliš mnoho sněhu nebo náledí. Kvůli sněhové nadílce letos koloběžky z Brna zmizely brzy, a to přibližně v polovině prosince. „O vánočních svátcích každoročně koloběžky stahujeme ze všech českých měst. Činíme tak z bezpečnostních důvodů, přece jen jsou lidé kolem konce roku více uvolněni a mohlo by dojít k nehodám. Zimní sezona je velmi proměnlivá a vždy záleží na aktuálních povětrnostních podmínkách,“ uvedla mluvčí firmy Sylva Sulaimanová.

Návrat koloběžek pak provozovatel vyhodnocuje na základě aktuální situace, současné nezvykle teplé lednové počasí proto vedlo k jejich opětovnému nasazení v omezeném počtu. „Jestli se počasí opět zhorší a situace na silnicích nebude bezpečná, koloběžky budeme spíš vypínat. Lidem se pak objeví v aplikaci zpráva, že koloběžky jsou dočasně deaktivované kvůli nepříznivému počasí,“ doplnila Sulaimanová.

Mendelův skleník v Brně.
Druhá památka UNESCO v Brně? Po bok Einsteina chtějí zapsat Mendelův skleník

Meteorologové hlásí v pátek zataženo, místy dokonce sněžení. Jízdě nebude přát ani vítr, který postupně zesílí. „Odpoledne a k večeru proměnlivá oblačnost s přeháňkami, lokálně i bouřky se sněhovými krupkami. Večer od severu ubývání srážek a místy protrhávání oblačnosti,“ informoval na webu Českého hydrometeorologického ústavu Peter Hruška. Sobotní teploty následně vyšplhají ke čtyřem stupňům, nedělní pak maximálně ke dvěma stupňům Celsia.

Odvážlivci, kteří si navzdory nepříznivému počasí jízdu na koloběžce dopřejí, se však nemusí obávat případných vyšších cen. Ceníky upravuje provozovatel v návaznosti na ekonomickou situaci a náklady, proto se občas mění sazby během sezony. Další úpravy tarifu se však zatím nechystají, za minutu jízdy tak lidé aktuálně zaplatí necelých pět korun.