„Začali jsme s výstavbou středové kanalizace tak, abychom byli připraveni na hlavní stavební sezónu, která začne hned, jak klimatické podmínky dovolí,“ uvedlo ŘSD. Uzavřeny jsou kvůli souvisejícím pracím i některé okolní silnice, například spojka třetí třídy z Ostrova do Uherska.

Práce také pokračují na mostě přes železniční koridor u Uherska, který je kvůli komplikacím při stavbě hlavní příčinou zhruba ročního zpoždění otevření tohoto úseku D35.

Podívejte se na video z dronu monitorující současnou fázi stavby:

| Video: Youtube

Stavební firma v současnosti chystá betonáž jednoho z posledních dílů nosné části mostu.

"Následovat bude realizace říms a dalšího příslušenství. Práce probíhají v plném nasazení tak, abychom stihli zlomový okamžik celé stavby, to je otočení nosných částí mostu," sdělilo ŘSD.

Psali jsme:

Celý úsek dálnice do Ostrova, kde se D35 provizorně napojí na státovku I/17 z Chrudimě do Vysokého Mýta, bude otevřen nejspíš letos, po dosavadních komplikacích a ročním skluzu však ŘSD zatím nespecifikovalo přesný termín.

V prosinci byl otevřen předcházející úsek dálnice z Opatovic do Časů. V pokročilé fázi přípravy jsou i navazující části D35 kolem Vysokého Mýta a Litomyšle.