Cílem akce bylo usnadnit lidem zápis do registru dárců, protože nyní existují jenom vybraná místa, kde se člověk může zapsat. Jediné na Břeclavsku je v Břeclavi. Dárce kostní dřeně, kterou potřebuje k uzdravení, najde jen každý čtvrtý pacient v České republice.

Podle Laciny přišli především lidé z regionu, ale dost bylo i návštěvníků festivalu Májové otevřené sklepy. Ten se konal ve stejný den a zavítalo na něj přes tisíc lidí. „Víra a naděje je v určitých chvílích nejvíc,“ napsala na svůj Facebook hned po darování například Zuzana Buchtová z Velkých Pavlovic. Každý dárce si mohl odnést suvenýr a také se na místě občerstvit.

Solidaritu vyjádřili také někteří vinaři, kteří překročili věk, jenž je podmínkou pro darování kostní dřeně. „Ostříhali se takřka dohola. Na tři milimetry,“ prozradil Lacina.

Ten věří, že tato akce ve Velkých Pavlovicích pouze začala a bude na Břeclavsku pokračovat. „Jsme připravení poskytnout logo akce i spojení na registr dárců kostní dřeně,“ oznámil Lacina.

Svaz vinařů už podle něj oslovil sousední vinařské spolky. „Už se mi ozývají první zájemci, že by měli zájem. Nikdo ještě neřekl ano, ale věřím, že se najdou vinaři, kteří do toho půjdou,“ doufá Lacina.