„Evakuace probíhá i v části obce Dobranov. Evakuováno bylo 37 lidí do náhradního ubytování. V hasičské zbrojnici v Dobranově je zřízen štáb velitele zásahu,“ doplnil mluvčí hasičů Jan Přerovský. Hasiči během noci čerpali zatopené domy a vodní laguny. 

Evakuovat museli hasiči také 28 lidí z kempu, kteří byli ubytovaní u obce Svitava na Českolipsku. Řeka Svitávka se vylila v Kunraticích u Cvikova. Místní obyvatelé nyní odklízeji škody, které voda přes noc napachala. Protože řeka Svitávka nemá pevné koryto, rozlila se také v Zákupech.

Hejnice během noci vyhlásily 3. stupeň povodňové aktivity na řece Smědé v centru u kostela. „Řeka Smědá nadále pomalu klesá. I díky tomu, že další dešťové srážky nejsou na pořadu dne, by tento snižující se vývoj měl pokračovat i následující hodiny,“ popsal v neděli ráno situaci hejnický starosta Jaroslav Demčák.

Hasiči zajistili uzavření z důvodu nedostatečné kapacity kanalizačních vpustí a ucpaného potoka.
Silný déšť v Liberci zkomplikoval dopravu, u Mníšku evakuovali dětský tábor

Lužická Nisa v Hrádku naopak vystoupala na 2. stupeň povodňové aktivity. „Nisu monitorujeme a při dalším zvedání se hladiny okamžitě spustíme varování a veškeré další aktivity, ale zatím kulminujeme a já věřím, že to tak i zůstane,“ dodal starosta Hrádku nad Nisou Josef Horinka.