„Na nevhodný obsah komiksu si mi stěžovali rodiče,“ říká ředitelka.

Na obrázcích je zvracející Kačenka. Konec komiksu se souložícím párem je doplněn vulgárními výrazy. Je zarážející, že měsíčníku zveřejňuje také program dětského loukového Divadla Lampion.

Podle uměleckého šéfa kladenského městského divadla Tomáše Svobody, který je společně s dramaturgem Petrem Kolečkem autorem komiksu, je vše jen legrace. Pointu příběhu lze prý pochopit jen v případě, že si přečtete i jeho další díly.

„Je to sedm pokračování, která na sebe navazují. Jedná se o takový náš malý boj s kritiky (pozn.: Vladimír Hulec je divadelní kritik). Kritik miluje Kačenku a je šikanovaný metaforickou postavou jménem Talent. Právě Talentovi Kačenka vždy podlehne,“ vysvětluje smysl komiksu Svoboda. Brožura je podle něj posílána do všech divadel v České republice a chystá se i výstava divadelních komiksů.

Od května má být čtení v jemnějším duchu

Petr Kolečko tvrdí, že trochu ´ulétl´ i kreslíř. „Za posledního Hulce se omlouváme. Od května to bude v jemnějším duchu,“ vzkázal do redakce prostřednictvím elektronické pošty.

A co na obsah měsíčníku Kultura pro Kladno říká její ředitelka Blanka Bendlová? „Komiks jsem před vydáním neviděla, jinak bych ho nepustila. Nepřijde mi to vkusné, vtipné ani zábavné,“ vyjádřila se.

Podle jejích slov je to umělecká dimenze, kterou normální smrtelník těžko chápe. „Bylo mi přislíbeno, že se již nic takového opakovat nebude. Musím jim věřit. Kdyby se to opakovalo, musím k tomu zaujmout nějaké stanovisko, což bych hrozně nerada. Je to trošku klukovina,“ dodala k nevhodnému komiksu ředitelka.

Propagační materiál za 23 500 korun měsíčně

Náklad měsíčníku je 3500 kusů. Výrobní cena jedné brožury je bezmála sedm korun. Celkem tak divadlo utratí za tento propagační materiál zhruba 23 500 korun měsíčně.

Jelikož zřizovatelem divadla je město, požádali jsme o vyjádření také kladenského primátora Dana Jiránka. Zda bude požadovat od tvůrců alespoň vysvětlení, jsme se ale nedozvěděli.

„Přijde mi to nevhodné. Pokud to má sloužit k propagaci divadla pro děti, nemá tam něco podobného být. Obávám se, že na tom není, co vysvětlovat, ale zarazit to,“ řekl primátor.

Část komisku o Hulocovi a Kačence