Do střetu na dálničním kilometru 10,6 se zapojily čtyři auta (včetně dodávky a menšího náklaďáku) a motorka; jedno z vozidel zůstalo převrácené na boku. Dálnice zůstala uzavřena a na místě pracovali záchranáři; přivolán byl i vrtulník s lékařskou posádkou.

Říčanští hasiči – kteří si postěžovali na komplikovaný příjezd kvůli chybějící záchranářské uličce – uvedli, že jednoho člověka vyprošťovali ve spolupráci s kolegy s pražského Chodova. Žena, která jela jako spolujezdkyně v dodávce, na místě zemřela. Motorkář utrpěl těžké zranění, tři lidé vyvázli s úrazy lehčího charakteru.

Dopravní nehoda u Mirošovic
Nehoda motocyklu zastavila omezenou dálnici D1 u Mirošovic

Před místem nehody se vytvořila kolona nejen na D1, ale i na D0 – na ukončení Pražského okruhu. V dopravní špičce na počátku víkendu čekalo řidiče zdržení v zácpách prakticky po celé odpoledne – a to i přesto, že řidičům pomáhalo využití nájezdu po odbočení na Říčany. Obnovit plný průjezd po odklizení následků nehody se podařilo kolem půl šesté večer; zhruba půl hodiny před tím, než konec omezení předpokládal během odpoledne upřesněný odhad Centra dopravních informací.

Z nehody kamionu u exitu 66 na dálnici D1 v sobotu 18. dubna 2020.
Nehoda cisterny uzavřela dálnici D1 u Lokte
Ilustrační foto
Okruh zatarasily dvě bouračky. Půl kilometru od sebe