V létě na tři měsíce zmizí tramvajová doprava z ulice Veveří, v úseku od Jana Uhra po Žerotínovo náměstí. „Ulice je v havarijním stavu, oprava je nutná,“ uvedl generální ředitel dopravního podniku Miloš Havránek. Podle něj půjde vzhledem k poloze ulice zřejmě o nejnáročnější výluku příštího roku.

Lidé z Brna-severu se zase v příštím roce dočkají opravy Merhautovy ulice, v úseku mezi křižovatkami s Jugoslávskou a Provazníkovou. „Na opravu čekáme léta, už se na ni třeseme. Po dobu rekonstrukce se sice budeme muset smířit s dopravními omezeními, ale oprava už je skutečně potřebná,“ zmínil starosta Brna-severu Martin Maleček.

Největší výluky
• trať v Merhautově – březen až červen 2020
• trať na Veveří – červen až srpen 2020
• trať na Nových sadech – výluka červenec až srpen 2020

Těší se i lidé, kteří ulicí denně projíždí. „Je nejvyšší čas ji opravit. Je to hotový tankodrom, nedá se tam pořádně jezdit ani autem, ani na kole,“ řekl Jiří Nováček, který bydlí na sídlišti Lesná.

Součástí prací v Merhautově bude nejen oprava kolejí a povrchu silnice v celé její šíři, ale i rekonstrukce zastávkových ostrůvků Jugoslávská.

Dělníci se v roce 2020 vrhnou i na opravy tratě v Nových sadech. Výluka padne na léto. Ke kolejím přibudou travnaté a květinové pásy.

Jak už Brněnský deník Rovnost informoval, na jaře příštího roku začnou dělníci pracovat na budování tramvajové trati do kampusu v brněnských Bohunicích. Jiný velký projekt naopak v roce 2020 skončí. Dělníci by měli dokončit tramvajovou trať Plotní.