"Firma to řeší. Naštěstí nevznikly žádné škody na životech ani zdraví," řekla dnes ČTK mluvčí společnosti Kateřina Pištorová. Ekonomický ředitel Al Investu Jiří Šída řekl České televizi, že hořela lakovací linka. Firma pracuje v nepřetržitém provozu a linka vzplála při noční výrobě. Šída řekl, že odhadovaných 200 milionů korun je škoda na stroji a budově, ale dá se očekávat, že celková škoda bude daleko vyšší. Nyní podle ředitele firma čeká na statika, který zhodnotí stav haly, a podle toho rozhodne o dalším postupu.

"Požár pravděpodobně způsobila technická závada na pracovním stroji," řekl Černohorský. Při přetrhnutí fólie podle něj zřejmě přeskočila jiskra a zapálila hořlavý materiál.

Hasiči ještě v pondělí zasahovali u požáru haly v Praze-Uhříněvsi.
VIDEO: Podívejte se na požár haly v Uhříněvsi očima hasičů

K požáru hasiči vyjížděli ve středu krátce před 22. hodinou, na místě bylo 11 jednotek včetně hasičů ze sousedního Olomouckého kraje. "Hasiči dostali požár pod kontrolu za tři a půl hodiny, dohašování jim zabralo zhruba stejnou dobu," uvedl Kůdela. Při hašení mimo jiné využili i dvě automobilové plošiny. Až do dnešního rána požářiště kontrolovali dobrovolní hasiči.

Al Invest Břidličná je významným evropským a největším tuzemským výrobcem obalových materiálů a válcovaných polotovarů z hliníku a zaměstnává více než 800 lidí. V roce 2019 měla firma podle výroční zprávy čistý zisk téměř 230 milionů korun při tržbách skoro 4,5 miliardy korun.

Hasiči zasahovali při požáru v průmyslovém areálu společnosti Al Invest Břidličná i na počátku června. Tehdy hořela válcovací stolice a část střechy a požár způsobil škodu odhadovanou na tři miliony korun.