Autíčka, vláčky, letadla. Panenky, ale i různé přístroje. „Jejich prostřednictvím chceme alespoň trochu přiblížit dobu, kdy elektřina byla žhavou novinkou, kdy se v ulicích objevila první auta a do vzduchu vzlétlo první letadlo bratří Wrightů. Průmyslová revoluce přinesla nejen nové vynálezy, ale také nové požadavky na vzdělání a technické myšlení. Do škol byly zaváděny nové předměty a s nimi i nové učební pomůcky,“ okomentovala pracovnice Muzea Vyškovska, jehož součástí je i to bučovické, Ivana Fleková.

Malí návštěvníci si na výstavě můžou od úterý do pátku hračku také vyrobit. Buď káču, nebo panáčka, který hýbá rukama a nohama. „O dílničku, která trvá přes prázdniny, je docela zájem,“ potvrdila kurátorka sbírky bučovického muzea Michaela Králíková.

Návštěvnost jeskyní v Moravském krasu v posledních letech stoupá. V pátek u jeskyně Balcarka přivítali jubilejního návštěvníka.
Pět jeskyní, 25 milionů návštěvníků. Moravský kras láká stále víc turistů

V pracovní dny kromě pondělí můžou zájemci přijít zavzpomínat na dětství od osmi ráno do poledne a od jedné do půl páté odpoledne. O víkendech pak od jedné do pěti odpoledne.