„Ministerstvo dopravy vydalo stavební povolení na akci D6 Lubenec II. etapa. Jedná se o 3,3 kilometru dlouhou část stavby, kdy na první část v délce 8,8 kilometru již stavební povolení nabylo právní moci. Výběrové řízení na zhotovitele plánujeme zahájit v prvním čtvrtletí následujícího roku. Na akci probíhá majetkoprávní příprava,“ popsal generální ředitel ŘSD Radek Mátl. Dvanáctikilometrový úsek s mimoúrovňovou křižovatkou u Černčic a mostem přes budoucí vodní nádrž Kryry plánuje ŘSD stavět tři roky.

Navazující obchvat Hořoviček v severozápadním cípu Rakovnicka je v přípravě o krok dál, neboť byl již vybrán zhotovitel. „Nejvýhodnější nabídku podalo sdružení firem Berger Bohemia, Eurovia a Stavby mostů s cenou 1,509 miliardy korun. Na úsek délky 5,2 km probíhá stavební řízení a dokončuje se majetkoprávní příprava,“ uvedl Mátl.

Od roku 2024 mají členské státy EU zavádět jednodenní dálniční známku. Ilustrační snímek
Jednodenní dálniční známka už v roce 2024? Má to háček, řidiči si zřejmě počkají

Na začátku příštího roku by se měl na D6 začít stavět také obchvat Hořesedel. Součástí devítikilometrového úseku je mimoúrovňová křižovatka se silnicí Žatec – Rakovník mezi Svojetínem a Kněževsí, postaví ho stejné sdružení firem za 1,9 miliardy korun. U Hořoviček a Hořesedel má být dálnice hotová v roce 2025. Na D6 se v současné době staví úsek u Krupé, který naváže na hotovou trasu mezi Prahou a Krušovicemi. Část v délce 6,5 kilometru bude dokončená v roce 2024. Celá D6 má být hotová v roce 2028, jako poslední jsou v plánu úseky na Karlovarsku.