Návštěvníci se na největší české podobně zaměřené přehlídce mohou těšit na více něž devět set zvířat, od chovného skotu, přes prasata, až po výstavní koně. „Uvidí třeba ukázku různého využití koní a rozličné druhy zápřahu nebo. Navštíví i westernový ranč," lákal Jiří Palupa z Veletrhů Brno.

Ačkoliv je větší část výstavy určená spíš pro odbornější publikum, pobaví se i rodiny z dětmi. „Pro malé návštěvníky jsme nachystali naučnou stezku, která je provede po celém areálu a představí jim všechny druhy zvířat, které na výstavě mohou vidět," řekl Papula.

Specialita výstavy bude ocenění dvou výstavních dojnic. Každá z nich za svůj život nadojila už více jak sto tisíc litrů mléka.

Na výstaviště se ve čtvrtek chystá podívat i Karolína Fuskalová. „Půjdeme tam s neteří, která má moc ráda ovce a koně. I kdyby byl program na výstavě odbornější, vůbec mi to nevadí. Malá bude hlavně ráda, že uvidí tolik zvířat najednou," řekla.

Národní výstav na výstavišti doplní Národní výstava myslivosti nebo Natur expo Brno. „Natur expo je zaměřený na udržení vody v krajině. Prezentovat se tam budou zavlažovací zařízení nebo opatření proti erozi půdy," podotkl Papula.

Jak vypadala Národní výstava hospodářských zvířat v roce 2015? Podívejte se ZDE.

VIKTORIE POKORNÁ