„Před několika dny nám nařízení vlády z minuty na minutu zavřelo obě naše studia. Bereme to jako fakt, který je potřeba respektovat. Je nutné, aby se společnost spojila a byli jsme co nejvíce jednotní, ohleduplní a respektovali nařízení,“ shodli se majitelé studia Magdalena Klížová a Adam Knop.

ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

Místo aby nad vzniklou situací hořekovali, seděli doma a zírali do zdi, rozhodli se adaptovat „Ať se kolem nás bude dít cokoli, je potřeba upravit své myšlení natolik, abyste byli připraveni čelit novým výzvám. Každá nová situace, která se zprvu tváří negativně, vás může něco naučit a posunout kupředu.“ připomněla Magdalena.

Studia proto přesunuli do virtuálního světa a v časech, kdy byli lidé zvyklí k nim chodit a vídat se osobně, jim nabídli setkání alespoň skrze obrazovky. V neděli proběhla první on-line lekce jógy vedená v mírném flow rytmu pro skutečnou a plynulou harmonizaci a setkala se s pozitivním přijetím. „Osobní kontakt sice nahradit nelze, přesto považujeme za důležité setrvat právě nyní v harmonii duše, mysli a těla. Udržme si celistvost tolik potřebnou pro to, abychom byli schopni čelit různým situacím, které nám život nabízí jako zkoušky,“ doplnila jogínka.

Dvojice se také připojila k vlně podpory pro lidi, kteří stojí v první linii, jako jsou lékaři, sestry, vojáci hasiči či policisté. Právě pro ně jsou zpřístupněny všechny on-line lekce zdarma. „Lekce probíhají každý den, ovšem na neděli plánujeme livestream s názvem 108 pozdravů slunci, který bude pro všechny zdarma. Těšíme se, jak to dopadne,“ nastínil plány Adam Knop, který se zaměřuje na funkční trénink.

A jak se staví k současným nařízením? „Pokud se podíváme po světě, tak vidíme, že státy, které přistoupily k nařízením laxně, nyní prožívají těžké časy. Naopak v zemích, kde byli opravdu hodně tvrdí hned v počátku, se podařilo dostat celou situaci pod kontrolu velice brzy,“ shodli se. „Využijme tento čas pro objevnou cestu do sebe sama a zároveň stejně důležitou cestu k integritě s okolím. Přejeme všem klid, sílu a zdravý rozum,“ doplnili Adam s Magdalenou. 

Termíny a přehled lekcí najdete zde.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník