Někoho by mohlo napadnout, že na komíně hazarduje některý z narkomanů, kterých jsou Rybáře plné a obývají právě i opuštěný pivovarský areál. Dle snímků je ale jasné, že jde o dobře oblečeného mladíka, který má na nohou dnes velmi módní značkové boty oblíbené mezi teenegery.

Mezi diskutujícími sklidil klučík především obdiv. „Taky jsme tam kdysi lezli, ještě když pivovar fungoval. Ty šprušle jsou dost daleko od sebe, nic moc. Byla jsem ráda, když jsme zas slezli,“ napsala jedna z Karlovaraček do diskuse. „Kaskadér, kaskadér, docela si chlapec zahrává,“ přidala se další. „Snad ho dole, pitomce, nebudou zametat. Jako malý jsme lezli taky, ale měli jsme aspoň švihadlo na přivázání,“ komentoval jeden z diskutujících.

Jedno je ale jisté, areál pivovaru je zdevastovaný, objekty jsou v havarijním stavu a statiku komína ani připevnění madel, po nichž se stoupá vzhůru, dlouhé roky nikdo nekontroloval.

Pozornost budí i další komíny

V 90. letech byl mezi tehdy mladými Karlovaráky oblíbený například komín v areálu karlovarské teplárny, kteří si na něm zkoušeli svou porci odvahy. Dnes už na něj ale bez povolení nikdo nevyleze.

„Já si vybavuji případ jednoho člověka, který tam vylezl. Komín máme zabezpečený poklopem, který se musí zdolat, a ten je zamčený,“ vysvětlil prokurista Karlovarské teplárenské Roman Miarka.

Také na komín ostrovské teplárny se běžně nikdo nemůže dostat. „Snímají ho kamery a objekt je navíc střežený ostrahou,“ dodal ředitel Ostrovské teplárenské Tibor Hrušovský.