Například ve Znojmě chtěl David Těšík koupit příbuzným kapří půlky. „Řetězec Kaufland nás nalákal na půleného kapra za výhodnou cenu. Chtěl jsem nějaké kousky koupit rodině. Jenže už v první den letákové akce jsem narazil. Paní v informacích, když jsem se jí ptal, řekla, že nejsou a ani do Vánoc nebudou. Prý je centrála nepřivezla,“ uvedl Těšík.

Představitelé Kauflandu Deníku Rovnost ve čtvrtek tvrdili, že toto zboží na prodejně bylo a ještě bude. „Prověřili jsme zásobování obou našich prodejen ve Znojmě. Do obou jsme ve čtvrtek dodali několik kartonů chlazených půlených kaprů. O toto zboží je pochopitelně v této době velký zájem, pravděpodobně již bylo vyprodané,“ reagovala mluvčí společnosti Kaufland Renata Maierl.

Půlené kapry podle ní společnost nabídne také v pátek.

S podobnými problémy se setkali redaktoři i v některých dalších obchodních řetězcích. Ve znojemském Lidlu například ve čtvrtek ze tří vybraných položek z aktuálního letáku prodejna nabízela jen jednu. Pro mnohé matoucí byl rovněž fakt, že u vchodu byly vystavené letáky, jejichž platnost začíná až příští středu.

Obdobnou zkušenost udělali redaktoři i v Penny Marketu. Ze tří vybraných položek měla znojemská prodejna jen dvě. V době návštěvy zcela chyběly kuřecí prsní řízky.

Svoji zkušenost s akcemi má také důchodkyně Jana Šnapková z Žeravic na Hodonínsku. „Zdražení vajec se dotklo i našeho rodinného rozpočtu, takže když se někde objeví slevy, snažíme se jich využít. Proto jsme se vydali do hodonínského Kauflandu, kde měli v letákové akci vajíčka. V pondělí už neměli vůbec nic, tak mi sestra slíbila, že v úterý se tam pojede podívat a koupí mi je. Ale ani v tento den zboží nedoplnili. Tak jsme se tam vydali ve středu, den před koncem akce a vajíčka už naštěstí k dostání byla,“ popisovala žena.

Dodala, že z její vesnice má do Hodonína poměrně daleko.

Manžela také poslala pro máslo v akci do bzeneckého Penny Marketu. „Neměli je. Naštěstí to není tak daleko, ale i tak to byla další zbytečná cesta. Finančně je to pro nás pak už dost náročné, benzin je drahý a důchody jsou malé. Takže nás to pak velice mrzí, když lákají na zlevněné zboží a přitom nejsou schopní naskladnit další,“ posteskla si Šnapková.

Na Břeclavsku ve čtvrtek redaktoři nedostatky nezjistili. Například v břeclavské prodejně Billa mohli koupit vše, co si z letáku vybrali. Spokojeni tam byli i zákazníci. „Byl jsem nakupovat čerstvou zeleninu a ovoce. I mandarinky ve slevě měli,“ hlásil jeden z nakupujících Vítězslav Hasík.

Co z letáků také chybělo
HODONÍN
• Lidl, Dvořákova – pistácie

ZNOJMO
• Lidl, Přímětická – Italská dušená šunka, uzené plátky slaniny marinované v medu
• Kaufland, Jarošova – kapr půlený
• Penny Market, Přímětická – kuřecí prsní řízky

BŘECLAV
• Billa – bez nedostatků