Zábřežští budou v Číně reprezentovat českou hudbu a kulturu. „Hrát budeme hlavně česky. Právě s našimi domácími skladbami jsme zde v minulých letech slavili největší úspěch,” těší se kapelník orchestru Lubomír Vepřek.

Čínští organizátoři pro Zábřežské připravují našlapaný program. Hrát se budou prakticky každý den. Muzikanty čekají vystoupení v čínských školách, ve sportovních halách, v ulicích Pekingu a Rizhaa a dokonce i na Velké čínské zdi. Ve volných chvílích by se měli členové orchestru podívat do Chrámu nebes, Zakázaného města nebo muzea perel.

Podobnou cestu orchestr absolvoval v roce 2015, kdy se účastnil Mezinárodního uměleckého festivalu v Šanghaji. Oproti minulému turné se na cestu vydá o deset členů uskupení více. A to díky podpoře z místní a krajské samosprávy, ministerstva kultury a sponzorů.

Do Číny v říjnu vyjedou i představitelé Šumperku. Navštíví Mihang, městský obvod megapole Šanghaj. Starosta Tomáš Spurný a místostarosta Jakub Jirgl zde jedou na reciproční návštěvu. Zástupci Mihangu do Šumperku přijedou letos v srpnu.