Prvních letošních Zahradnických trhů se o uplynulém víkendu zúčastnila více než stovka prodejců.

„Trhy dopadly na jedničku. Šlo o první letošní akci tohoto typu a návštěvníků přišlo opravdu hodně. Navíc je teď správný čas na výsadbu zejména květin, zmrzlíci jsou za námi,“ řekl garant akce Lukáš Juřica.

Kvůli koronaviru nemohla proběhnou nejnavštěvovanější akce na výstavišti, jarní etapa květinové výstavy Flora.

„Pořádáním Zahradnických trhů se snažíme alespoň zájemcům z bližšího okolí poskytnout možnost nakoupit si vše potřebné pro zahrady, terasy či balkony. Také jsme jejich pořádáním chtěli podpořit prodejce a pěstitele rostlinného materiálu, které citelně zasáhla současná situace,“ vysvětlila ředitelka výstaviště Eva Fuglíčková.

Další trhy proběhnou u pavilonů A a E o víkendu 23. až 24. května a také 6. až 7. června, vždy v době od 9 do 17 hodin. Vstup na trhy je zdarma.

Návštěvníci si mohou koupit různé druhy výpěstků, okrasné rostliny a dřeviny, sadbu zeleniny a bylinek, květiny do truhlíků i na záhony, kaktusy nebo exotické masožravé rostliny.

Prodejci nabízejí také hobby pomůcky pro zahrádkáře a regionální potraviny. Pořadatelé připravili dezinfekce na ruce a jednorázové rukavice, lidé musejí dodržovat preventivní opatření a hygienická pravidla. 

Zahradnické trhy
Smetanovy sady, park za pavilonem A, parkování zdarma u pavilonu A
od 9 do 17 hodin
sobota a neděle 23. a 24. května a 6. a 7. června

Selské trhy
Smetanovy sady, park za pavilonem A, parkování zdarma u pavilonu A
od 13 do 17 hodin
pátek 22. a 29. května a 5., 12., 19. a 26. června