„Celý magistrát je nekuřácké pracoviště. V Krnovské ulici mají zaměstnanci venku v areálu vyhrazeno místo ke kouření, v budově Hlásky se pak v patře nachází balkon, který mohou také využívat,“ přiblížila mluvčí města Lada Dobrovolná.

Ilustrační foto.
Z ulic Blanska kvůli stavbám mizí stromy. Lidem se to nelíbí

Protože na magistrátu funguje evidenční systém docházky, musejí si kuřáci před začátkem své cigaretové pauzy nahlásit odchod. Čas, který prokouří, se jim pak odečítá z pracovní doby a tu si posléze musejí nadpracovat.

Zcela nekuřácký je oproti tomu městský úřad v Hlučíně. O trochu více benevolentněji přistupují k této problematice na opavském soudu. „Objekt budovy je nekuřácký, prostor pro kuřáky se nachází venku v atriu,“ upřesnila předsedkyně Okresního soudu v Opavě Marta Kužušníková.

Porušení pracovní kázně

Na cigaretu si naopak musejí nechat zajít chuť zaměstnanci Slezské nemocnice, neboť podle oficiálního stanoviska, platného od července loňského roku, jim vedení v otázce kouření zatlo tipec. „Pro zaměstnance a subdodavatele je to zákaz absolutní. Porušení tohoto nařízení u nich bude bráno jako porušení pracovní kázně,“ konstatuje mluvčí nemocnice Jiří Krušina.

Co se návštěv a hospitalizovaných pacientů týká, mohou si zapálit ve dvou venkovních kuřárnách, které se nacházejí u pavilonu V a N.

Novináři si mohli 13. srpna 2019 prohlédnout práce na rekonstrukci Šlechtovy restaurace v parku Stromovka v Praze.
Suprkšeft? Malá domů? Praha sobě čelí kritice kvůli pivu ve „Šlechtovce“